LECZENIE
BLIZN I ROZSTĘPÓW

Jesteś tutaj: Strona główna MEDYCYNA ESTETYCZNA LECZENIE
BLIZN I ROZSTĘPÓW

Leczenie blizn i rozstępów

Problem rozstępów dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn i jest bardzo powszechny. Rozstępy pojawiają się najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersi w wyniku nadmiernego rozciągania skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. To czy na naszej skórze pojawią się rozstępy jest warunkowane genetycznie i nawet najlepsza profilaktyka zazwyczaj nie pomaga. 

Rozstępy pojawią się typowo w czasie ciąży lub kiedy w krótkim czasie znacznie przytyjemy. Sprzyjają ich powstawaniu czynniki hormonalne i czasami, pojawienie się na skórze rozstępów wymaga dodatkowej diagnostyki endokrynologicznej. 

Warto rozpocząć walkę z rozstępami jak najszybciej, póki sa jeszcze różowe, gdyż efekty są wówczas lepsze i szybsze. 

Blizny

Zarówno płytkie blizny po trądziku jak i duże, przerosłe bądź zanikowe blizn po urazach czy zabiegach stanowią poważny i trudny problem natury estetycznej. O ile w leczeniu blizn potrądzikowych dysponujemy szeroką paletą opcji terapeutycznych, od peelingów, przez zabiegi laserowe, fale radiowe na mezoterapii kończąc, o tyle nie uda nam się z pewnością usunąć dużej blizny po zabiegu – możemy jedynie zmniejszyć jej widoczność, rozjaśnić ją i uealstycznić. Jedynym sposobem pozbycia się dużej przerosłej blizny jest wycięcie jej i ponowne zszycie skóry a następnie skrupulatna pielęgnacja nowej, cienkiej blizny i redukcja jej widoczności. 

Niezmiernie ważna jest pielęgnacja rany i świeżej blizny oraz jej mobilizacja, dlatego na konsultację warto przyjść już ze świeżą, różową blizną. W celu zredukowania i rozjaśnienia blizny, już na etapie jej gojenia, można stosować żele i plastry silikonowe a także masaż blizny. 

Wybór odpowiedniej metody leczenia blizn i rozstępów wymaga konsultacji lekarskiej, aby zoptymalizować leczenie najczęściej łączy się kilka metod. Zabiegi wymagają stosowania ich w serii. 

Do leczenia blizn i rozstępów możemy wykorzystać laser iPixel z platformy Alma Harmony. 

Procedura zabiegowa iPixel® polega na wykonaniu kontrolowanych mikrourazów termicznych w postaci punktów czyli pikseli, przy jednoczesnym pozostawieniu nienaruszonego otoczenia, który stanowi naturalną bazę do rozpoczęcia procesu odbudowy tkanek – każde uszkodzenie otoczone jest zdrową tkanką, dzięki czemu goi się szybciej. W efekcie ablacyjnego resurfacingu iPixel® dochodzi do głębokiej odbudowy tkanek skórnych (również na poziomie skóry właściwej)

Zabieg trwa od 10 do 35 minut, pacjent może odczuwać pieczenie i dyskomfort w trakcie zabiegu, ale nie jest on bolesny. Skóra po zabiegu jest ściągnięta, zaczerwieniona, po kilku dniach złuszcza się. Obszar po zabiegu wymaga bezwzględnej ochrony przeciwsłonecznej przez miesiąc oraz specyficznej, zaleconej przez lekarza pielęgnacji.

Przeczytaj więcej o technologii iPixel

Fala radiowa, Accent Prime 

Podczas zabiegu z użyciem fal radiowych wywołujemy efekt termiczny, w wyniku przepływu przez skórę prądu wysokiej częstotliwości. Prowadzi to do powstawania nowych włókien kolagenowych, syntezy elastyny oraz stymulacji fibroblastów. Wytworzenie ciepła w tkankach powoduje dodatkowo rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co poprawia się odżywienie skóry, rozstępy i blizny ulegając wiec spłyceniu i wyrównaniu.

Przeczytaj więcej o technologii Accent Prime

Mezoterapia

Mezoterapia słynie z bardzo intensywnego pobudzania komórek do produkcji włókien kolagenowych, działa rewitalizująco. W przypadku rozstępów do wykonania mezoterapii użyjemy specjalnie skomponowanego preparatu, zawierającego witaminy A,C,E, Krzemionke, Centella Azjatycka, DMAE. Podobne zestawy można stosować w przypadku blizn zanikowych.

Przeczytaj więcej o mezoterapii

Osocze bogatopłytkowe

Osocze zawiera wiele czynników wzrostu, pobudzających regenerację komórek. Terapia jest szczególnie skuteczna w przypadku ostrzykiwania świeżych blizn, takich jak blizny pooparzeniowe, blizny czerwone, czerwone rozstępy.

Przeczytaj więcej o osoczu bogatopłytkowym

Peeling medyczny 

Peeling medyczny to specjalistyczny zabieg kwasowy wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej. Polega on na naniesieniu na powierzchnię skóry preparatu o różnym stężeniu zawierającego silnie działające substancje złuszczające i regenerujące. Istotny jest tutaj indywidualny dobór stężenia oraz preparatu do rodzaju cery i leczonych zaburzeńPeeling służy głębokiemu oczyszczaniu skóry, usunięciu martwych tkanek, a także wygładzeniu i nawilżeniu naskórka. Zabieg ten głęboko oczyszcza zarówno skórę twarzy, jak i ciała.

Przeczytaj więcej o peelingu chemicznym

ZAPRASZAMY!

wt-sob 10:00 - 20:00

nd 11:00 - 19:00

poniedziałki nieczynne

609 070 780
recepcja@synea.pl
ul. Witosa 12
Pruszcz Gdański

Mapa