PEELINGI CHEMICZNE

PEELING CHEMICZNY


Działanie peelingu chemicznego polega na kontrolowanym rozpuszczeniu naskórka lub w przypadku silniejszych kwasów górnej warstwy skóry. Efektem zabiegu jest poparzenie skóry, które silnie stymuluje jej odnowę. Do tego celu wykorzystuje się różnego rodzaju kwasy i mieszanki kwasów, które lekarz dobierze w zależności od potrzeb skóry i preferencji Pacjentki co do czasu rekonwalescencji. W zależności od zastosowanego kwasu, na skórę naniesione zostanie jedna lub więcej warstw preparatu, w trakcie zabiegu Pacjent może odczuwać pieczenie i mrowienie, nie stosuje się jednak znieczulenia. 

Po zabiegu w ciągu 2-3 dni, w zależności od stanu skóry i użytego kwasu rozpoczyna się proces łuszczenia, który trwa kilka dni. 

Zabieg najlepsze efekty przynosi stosowany w seriach co 2 tygodnie. Skóra po większości peelingach chemicznych, w szczególności średnio-głębokich i głębokich wymaga bezwzględnej ochrony przeciwsłonecznej, gdyż promienie UV mogą wywołać przebarwienia, w związku z czym są zalecane jesienią i zimą. W ofercie jednak mamy już nowoczesne peelingi, które można wykonywać również latem. 

W celu przygotowania się do zabiegu wskazane jest stosowanie przez około 2 tygodnie przed zabiegiem kremu bądź toniku z niewielkim stężeniem kwasu, ale nie jest to bezwzględny warunek. Na kilka dni przed zabiegiem nie należy skóry peelingować, ścierać, ani golić.