MODELOWANIE TWARZY I UST

Wolumetria czyli wypełniacze


Około 30 roku życia, ilość kwasu hialuronowego w skórze zaczyna gwałtownie spadać, po 40 roku życia mamy go tylko połowę. Oprócz kwasu hialuronowego, który nadaje naszej skórze elastyczność, tracimy też tkankę kostną i poduszeczki tłuszczowe, przez co twarz nieestetycznie się zapada i traci młodzieńczy owal. 
Szansą na cofnięcie tego efektu, jest terapia kwasem hiluronowym podawanym igłą, zarówno w mezoterapii, w celu nawilżenia, jak i w wolumetrii czyli przywróceniu, bądź nadaniu twarzy pożądanego kształtu. 

Wypełnienia z użyciem kwasu hialuronowego należy stosować rozważnie, mając na uwadze wygląd twarzy za kilka i kilkanaście lat gdyż efekt zabiegu z zastosowaniem kwasy hialuronowego nie znika całkowicie po określonym czasie. Kwas hialuronowy stymuluje tkankę do produkcji kolagenu, więc efekt zwiększonej objętości może utrzymywać się latami i wynika wówczas z przebudowy własnej tkanki. Warto ten efekt mądrze wykorzystać. 

W zależności od rodzaju kwasu i czynników środowiskowych na jakie go wystawimy może on utrzymywać się w tkankach do dwóch lat. 

Wśród szerokiej oferty preparatów kwasu hialuronowego, w zależności od wskazań, indywidualnie dobieramy odpowiedni rodzaj, gęstość i ilość preparatu, tak aby uzyskać optymalny i naturalny efekt. Stosujemy najwyższej jakości preparaty z kwasem hialuronowym renomowanych firm m.in Stylage, Neauvia, Restylane. 
Aby zabieg był jak najbardziej komfortowy stosujemy znieczulenie w maści, większość preparatów zawiera również dodatek znieczulenia w składzie.


Zastosowanie kwasu hialuronowego:
Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych
Wypełnienie ust
Wypełnienie okolic kości policzkowych, modelowanie owalu twarzy
Wypełnienie „doliny łez” ( zagłębienia idącego od kącika oka do policzka)
Wypełnienie linii marionetek (zmarszczki idące od kącików ust)
Korekta kształtu nosa
Rewitalizacja skóry twarzy i ciała (skinboosters)
Modelowanie brody i linii żuchwy
Wypełnienie/ rewitalizacja dłoni

Przeciwskazania:
Ciąża i okres laktacji – preparatu nie były i nie będą badane na pacjentkach ciężarnych i karmiących w związku z czym nie znany jest efekt ich działania
Anafilaksja lub alergia na wiele alergenów
Zaburzenie immunologiczne, leczenie immunosupresyjne
Infekcje bakteryjne i wirusowe.
Leczenie stomatologiczne i higienizacja (piaskowanie, scaling) w ciągu ostatnich dwóch tygodni. 
Zaburzenia psychiczne i nierealne oczekiwania Pacjenta. Dysmorfofobia.
Przeciwskazania względne 
Przyjmowani antykoagulantów i leków przeciwzapalnych na 7 dni przed zabiegiem
Skłonność do tworzenia się blizn przerosłych
Dermatozy z objawem Koebnera

Po zabiegu:
Nie masuj i nie rozcieraj miejsca podania kwasu. 
Przez pierwsze 3 dni bezwzględnie unikaj sauny łaźni parowej, solarium, nie opalaj się. Nie podejmuj również ćwiczeń fizycznych i nie pływaj.
Przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu staraj się jak najmniej dotykać miejsca zabiegu, zmień poszewkę na poduszkę na czystą. 
W przypadku wypełnienia ust odłóż wizytę u stomatologa na co najmniej dwa tygodnie. Unikaj gorących napojów przez 24 godziny i nie całuj się w pierwszej dobie. 
Nie wykonuj zabiegów z zakresu laseroterapii w miejscu wypełnienia – kwas ulegnie rozłożeniu.

Powikłania:
Powikłania po zastosowaniu preparatu kwasu hialuronowego mogą mieć miejsce zawsze i są związane z rodzajem zastosowanego materiału, techniką iniekcji i osobniczą wrażliwością immunologiczną pacjenta. 
Natychmiast, lub krótko po iniekcji może dojść do powstania krwiaka i zasinienia oraz obrzęku, ostrzyknięte miejsce może również boleć.
Może również dojść do reakcji alergicznej na podany preparat, zakażenia miejsca wkłucia oraz zamknięcia naczynia tętniczego na twarzy prowadzącego do niedokrwienia tkanek twarzy i martwicy lub nawet ślepoty. 
Opóźnione powikłania, często przewlekłe, to biofilm czyli forma uśpionej infekcji bakteryjnej w preparacie oraz wytworzenie się ziarniniaka czyli otoczenie preparatu, które dla organizm potraktował jak ciało obce, włóknistą tkanką. 
Każdą niepokojąca reakcję – zbielenie czy zasinienie skóry w okolicy zabiegu, zaczerwienienie, nadmierny ból, pojawienie się wydzieliny czy pęcherzyków wymaga konsultacji lekarskiej.