OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE REGENERIS CZYLI „WAMPIRZY LIFTING”

Jesteś tutaj: Strona główna MEDYCYNA ESTETYCZNA OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE REGENERIS CZYLI „WAMPIRZY LIFTING”

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego, w mediach często określane jako „wampirzy lifting” pozwala na naturalną rewitalizację skóry oraz włosów przy wykorzystaniu materiału uzyskanego z własnej krwi. Najważniejszą rolę w procesie odmładzania, gojenia i regeneracji odgrywaj płytki krwi. Podane do skóry osocze bogate w płytki, stymuluje komórki macierzyste i pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, poprawie też odżywienie i ukrwienie skóry, głównie dzięki wysokiemu steżeniu czynnikó wzrostu.

Po zabiegu „wampirzego liftingu” skóra jest rozjaśniona, napięta i odmłodzona. Zabieg jest tak silnie regenerujący, że z powodzeniem jest wykorzystywany do leczenia ran po poparzeniach i przewlekłych owrzodzeń.

Terapia jest całkowicie naturalna i bezpieczna, nawet dla osób z licznymi alergiami, gdyż materiał pochodzi od pacjenta, nie ma więc możliwości rozwinięcia reakcji alergicznej.

Zabieg rozpoczyna się pobraniem krwi, które przebiega tak jak zazwyczaj pobierana jest krew do standardowego badania morfologii. Potrzebujemy jej około 10ml. Następnie krew wiruje się w specjalnej wirówce. Po odwirowaniu, gotowe osocze podawane jest pacjentowi cienką igłą, techniką wielokrotnych wkłuć. Skóra może być przed zabiegiem znieczulano kremem. Osocze bogatopłykowe może być stosowane na dowolną okolice wymagającą regeneracji, na twarz, szyję, pod oczy, na dłonie, rozstępy, skórę głowy. Zabieg wykonuje lekarz, po kwalifikacji. 

Po zabiegu skóra jest lekko spuchnięta, mogą pojawić się siniaczki, ból. Obrzęk ustępuje po kilku godzinach, siniaki, w zależności od predyspozycji ustępują po około tygodniu. Większość pacjentów wraca do normalnej aktywności na drugi dzień. 

7 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, ibupromu i innych leków przeciwzapalnych - w razie potrzeby stosóje się paracetamol.

Na 30 minut przed pobieraniem krwi warto wypić ok. 2 szklanek wody, co zwiększy dostęp do naczyń krwionośnych.

Poza tym zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony Pacjenta.

Zabieg powinien być wykonany w serii 3 zabiegów co 4 tygodnie. Ze względu na to że proces regeneracji w przypadku osocza jest efektem naturalnej stymulacji, na pełen efekt pierwszego zabiegu trzeba poczakać około 2-3 tygodnie. Efekt serii utrzymują się rok. Nie ma przeciwskazań żeby powtarzać zabiegi. 

W Synea Medical Day Spa korzystamy z systemu do pozyskiwania osocza Regeneris. Jest to zamknięty, certyfikowany system przeznaczony do pozyskiwania osocza szwajcarskiej marki. Każda próbówka jest oddzialnie, sterylnie zapakowana i posiada ceryfikację potwierdzającą bezpieczeństwo jej użycia. Zawarty w próbówce żel pozwala perfekcyjnie oddzielić osocze od czerwonych krwinek, bez ryzyka zanieczyszczenia osocza. Specjalna wirówka i idealnie dopasowana do niej próbówka pozwalają na uzyskanie znacznej ilości żywych płytek o dużym potencjale regeneracyjnym. Zabieg, w tym pobranie krwi, wykonuje lekarz. 

ZAPRASZAMY!

wt-sob 10:00 - 20:00

nd 11:00 - 19:00

poniedziałki nieczynne

609 070 780
recepcja@synea.pl
ul. Witosa 12
Pruszcz Gdański

Mapa