STYLIZACJA RZĘS

Jesteś tutaj: Strona główna KOSMETOLOGIA STYLIZACJA RZĘS

Stylizacja rzęs 

Piękne, długie rzęsy doskonale podkreślają kobiece oko i wyostrzają spojrzenie. Pozwalają też na porzucenie mascary i zapewniają piękny wygląd bez makijażu, na basenie czy siłowni. Idealnie sprawdzą się latem. 

Zabiegi zagęszczania rzęs różnią się między sobą. W zależności od wybranej metody efekt będzie delikatny i naturalny, lub spektakularny i teatralny. 

W przypadku zagęszczania rzęs metodą 1:1 do jednej rzęsy własnej przyklejona zostanie jedna rzęsa sztuczna. Jeśli zostanie prawidłowo dobrana pod względem grubości i długości, uzyskamy efekt zdrowszych i bardziej gęstych rzęs, gwarantując sobie tajemnicze spojrzenie bez sztucznego efektu. Optycznie też powiększy się nam oko i przyciemni oprawa. 

Zabieg jest stosunkowo delikatny, jedna doklejona rzęsa nie obciąża bardzo naszej własnej, w związku z czym nasze rzęsy pozostają zdrowe i gęste. 

Przedlużanie rzes metodami objętościowymi tj, 2D i 3D (lub 2:1 i 3:1) czy Hollywood Effect to zdecydowanie bardziej spektakularne metody ozdoby oczu, dające efekt wachlarza gęstych, długich rzęs. 

Przedłużanie rzęs 2 do 1 (rzęsy 2:1), czy aplikacja 3 do 1 (rzęsy 3:1) lub zagęszczenie 4 do 1 (rzęsy 4:1) polega na doklejaniu do rzęsy prawdziwej odpowiednio dwóch, trzech lub czterech rzęs sztucznych. Są one wykonane z ultra lekkiego tworzywa (mogą być to rzęsy jedwabne, z futra norek syberyjskich lub syntetyczne), które nie obciąża i nie uszkadza rzęs naturalnych. Metody Russian Volume oraz Hollywood Effect, jak same nazwy wskazują, gwarantują naprawdę spektakularne efekty. Do jednej rzęsy naturalnej przykleja się kępkę kilku rzęs sztucznych, przy czym wybiera się rzęsy najlżejsze , by przy dużej ich ilości nie obciążyć powieki i nie zniszczyć naturalnych rzęs. 

Zabieg zagęszczania rzęs trwa nawet 3 godziny, dlatego warto przyjść najedzonym i wypoczętym. Sam zabieg jest bezbolesny. Przed zabiegiem należy wyjąć szkła kontaktowe. 

Przeciwskazaniem do przedłużania rzęs jest zapalenie spojówek, opryszczka, choroby przebiegające z łzawieniem oczu, gradówka, zakażenie nużenicem, suchość oka, niedomykanie powiek, henna wykonana na 48 przed zabiegiem. 

Przez dwie doby po wykonaniu zabiegu należy pamiętać o kilku zasadach, by nie naruszyć rzęs, a tym samym zapewnić im jak najdłuższą trwałość. Jedną z nich jest unikanie dużej wilgoci, pary wodnej, ciepła suszarki lub wystawiania rzęs na działanie strumieni wody (np. pod prysznicem). Może to osłabić działanie kleju i sprzyjać szybszemu odpadaniu rzęs.

Płyn do demakijażu należy zamienić na lekki płyn micelarny (nie powinny być to płyny dwufazowe, mleczka lub olejki, by nie obciążać rzęs), a samo usuwanie makijażu powinno być wykonywane bardzo delikatnie. Należy też zwracać uwagę, by nie dotykać i nie pocierać oczu - można tym samym naruszyć strukturę doklejonych rzęs oraz zdeformować ich wygląd. Okolice rzęs omijamy przy nakładaniu kremu.

Dla utrzymania pięknego efektu rzęsy należy uzupełniać na bieżąco. Rzęsy przyklejone do naturalnych wypadają razem z nimi, najlepiej jest uzupełniać je nie rzadziej niż co 3 - 4 tygodnie. Co 4-5 aplikację rzęsy należy zdjąć w całości i całą aplikację wykonać ponownie. Podobnie rzęsy które nie były uzupełnione po 4 tygodniach aplikuje się w całości od nowa. 

Aby zharmonizować wygląd twarzy warto również rozważyć henne lub makijaż permanentny brwi.

Lifting rzęs 

To zabieg przeznaczony dla Pań, które chcą osiągnąć spektakularny, naturalny efekt. Polega na podkręceniu, pogrubieniu, nawilżeniu i odżywieniu rzęs ,a efekt utrzymuje się do ok. 3 miesięcy. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i komfortowy dla oka, a co bardzo ważne nie niszczy naturalnych rzęs.

Do 48 godzin po zabiegu nie należy moczyć rzęs, ani pocierać oczu. Nie wskazany jest także makijaż okolic oka i stosowanie kremów pod oczy. W tym czasie rzęsy mogą wydawać się  posklejane i wilgotne. Jest to efekt jedynie wysuszenia ostatniego etapu,jakim jest nałożenie keratyny. Potrzebuje ona trochę czasu na wbudowanie się w struktury rzęsy.

Przeciwwskazaniem do wykonywania liftingu rzęs są choroby alergiczne, zespół suchego oka, nadmierne wypadanie rzęs, stany zapalne, jęczmień oka, każda choroba powodująca drwki i drżenie.

Czas trwania: około 1 godzina

Stylizacja rzęs

ZAPRASZAMY!

wt-sob 10:00 - 20:00

nd 11:00 - 19:00

poniedziałki nieczynne

609 070 780
recepcja@synea.pl
ul. Witosa 12
Pruszcz Gdański

Mapa