MAKIJAŻ PERMANENTNY

Jesteś tutaj: Strona główna KOSMETOLOGIA MAKIJAŻ PERMANENTNY

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu do skóry odpowiednich pigmentów. Sposób jego wykonania jest nieco podobny do tatuowania. Wykonanie makijażu permanentnego pozwala na rezygnację ze stosowania kredki do brwi, maskuje ubytki włosków, wprawnie wykonany wyrówna asymetrię warg czy uzupełni nierówny koloryt ust. Pozwala zapomnieć o codziennym makijażu, zapewnia świetny wygląd w ekstremalnych warunkach – na siłowni, basenie czy podczas pracy w nocy .  

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem zadbaj o dobre nawilżenie okolicy, na której ma być wykonany zabieg. Usta smaruj silnie odżywczą pomadką lub maścią z witaminą A lub lanoliną. Nawracająca opryszczka jest wskazaniem do profilaktycznego przyjmowania leku Heviran - nasz lekarz zaleci odpowiednią kurację zarówno przed jak i po zabiegu. 

Przebieg zabiegu

Wykonanie makijażu permanentnego może trwać nawet 3 godziny w przypadku brwi, około 2 godzin w przypadku ust i godzinę w przypadku kresek. Zabieg nie jest bolesny – stosowane są maści znieczulające, ale Klientka może odczuwać pieczenie, szczypanie czy kłucie. 

Jak pielęgnować świeży makijaż permanenty?

 Świeżo wykonany makijaż goi się około 4 tygodni. Jego kolor, zaraz po wykonaniu jest znacznie żywszy i ciemniejszy niż będzie po wygojeniu -nie należy się tym martwić. W ciągu kilku dni kolor zblaknie o połowę. Po zabiegu, makijaż należy pielęgnować zgodnie z zaleceniem linergistki. Usta należy smarować zaleconą maścią, nie można używać szminek i błyszczyków aby nie przenieść na usta bakterii, w przypadku kreski nad rzęsami, trzeba otworzyć nowy tusz. Miejsce poddane pigmentowaniu należy traktować szczególnie delikatnie. Nie wolno moczyć, trzeć, dotykać skóry w miejscu pigmentacji. Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Usta należy dodatkowo dezynfekować preparatem Octanisept. Po zabiegu przez 3-4 tygodnie nie wolno opalać się, korzystać z sauny czy zabiegów rozgrzewających na twarz. 

Jak długo można cieszyć się idealnym makijażem?

Makijaż permanentny utrzymuje się, w zależności od techniki i predyspozycji od 1,5 do 4 lat. Aby efekt był dobry, wymaga poprawki po wygojeniu, tj. po 3-4 tygodniach po wykonaniu i odświeżenia po około 1,5 roku. Aby długo zachowywał świeżość, trzeba chronić go przed słońcem. Makijaż permanentny dłużej utrzymuje się też u osób starszych, krócej u osób z cerą tłustą. 

Co zrobić z makijażem, z którego nie jestem już zadowolona?

Źle wykonany makijaż można usunąć, obecnie stosowane są dwie metody, obie dostępne w naszym Salonie. W przypadku makijażu brwi, można usunąć go przy pomocy lasera. Wymagane jest kilka sesji, zazwyczaj po serii 3 zabiegów ( każda w odstępie 4-6 tygodni)  jest on na tyle blady, że w jego miejscu można wykonać nowy. Nie wykonujemy laserowego usuwania makijażu ust – czerwony barwnik często odbarwia się na brunatny kolor i efekt estetyczny nie jest satysfakcjonujący. Za każdym razem, w miejscu zastosowania wiązki lasera występuje obrzęk, często zasinienie i ból, który ustępuje po 2-3 dniach.

Drugą metodą jest depigmentacja chemiczna – przy pomocy specjalnych środków chemicznych makijaż jest „wywabiany”. Ta metoda najlepiej sprawdza się w przypadku makijażu ust. 

Przeciwskazaniami do zabiegu są:

Ciąża, karmienie piersią, infekcja w miejscu zabiegu, infekcja uogólniona – gorączka, kaszel, katar, źle kontrolowana cukrzyca, opryszczka, hemofilia, łuszczyca, epilepsja, przyjmowanie leków rozrzedzających krew, sterydów, zaćma, jaskra, zapalenie spojówek.  

ZAPRASZAMY!

wt-sob 10:00 - 20:00

nd 11:00 - 19:00

poniedziałki nieczynne

609 070 780
recepcja@synea.pl
ul. Witosa 12
Pruszcz Gdański

Mapa