LECZENIE ŁYSIENIA

Jesteś tutaj: Strona główna MEDYCYNA ESTETYCZNA LECZENIE ŁYSIENIA

Leczenie łysienia i poprawa kondycji włosów

Łysienie jest przypadłością dotykając zarówno kobiet jak i mężczyzn, u mężczyzn może pojawiać się już po 20 rż, u kobiet łysienie rozpoczyna się najczęściej w okresie okołomenopauzalny. 

Ten trudny w diagnostyce i leczeniu problem, wymaga często w początkowej fazie wykonania badań laboratoryjnych, określenia poziomu hormonów tarczycy, testosteronu, morfologii i ferrytyny oraz wykluczenia chorób skóry jako przyczyny łysienia. 

W trakcie diagnostyki przyczyny łysienia należy uwzględnić czynniki hormonalne, przyjmowane leki, czynniki genetyczne, stres i choroby przewlekłe, dlatego na wizytę zabierz ze sobą listę przyjmowanych aktualnie i w ostatnim czasie leków i suplementów. 

W celu zatrzymania łysienia i poprawy kondycji włosów można stosować szereg zabiegów, jednym z najskuteczniejszych jest mezoterapia preparatem dr Cyj Hair Filler.

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. Przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, zarówno w przypadku łysienia androgenowego, ale także spowodowanego stresem, złą dietą, częstym farbowaniem lub też niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy.

Dr.Cyj to unikatowa mieszanka 7 peptydów, które przez dwa tygodnie stopniowo uwalniają się i rewitalizują mieszki włosowe, pielęgnują skórę głowy, poprawiają jej ukrwienie i przyspieszają  odrost włosów. 

Terapia trwa 2 miesiące i wymaga 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie. Dla podtrzymania efektu zaleca się zabieg przypominający po 6 miesiącach.

​Już pierwszy zabieg zatrzymuje wypadanie włosów. Natomiast kolejne zabiegi pobudzają krążenie i rewitalizują mieszki włosowe przyspieszając odrost włosów.

Sam zabieg przebiega podobnie jak mezoterapia, cienką igłą lekarz co kilkanaście mm podaje niewielką ilość preparatu w skórę głowy. Zabieg jest właściwie bezbolesny, gdyż preparatu podaje się mniej, a wkłucie rozmieszczone są rzadziej niż w przypadku mezoterapii, nie wymaga więc znieczulenia. Bezpośrednio po zabiegu może występować niewielkie zgrubienie w miejscu podania preparatu, ewentualnie niewielkie swędzenie, które ustępuje po dobie. Zabieg trwa około 30 minut i jest wykonywany przez lekarza.

Osocze bogatopłykowe (PRP) Regeneris

Zastosowanie osocza bogatopłykowego do terapii łysienia jest jednym z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych terapii. Zabieg polega na podaniu do skóry głowy osocza, pozyskanego z krwi Pacjenta, bogatego w płytki i czynniki wzorstu. Czynniki wzrostu silnie stymulują regeneracje cebulek włosa, poprawiają siatkę naczyć krwionośnych w skórze, zwiękaszając odżywienie skóry głowy.

Zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi, tak jak zazwyczaj ma to miejsce w czasie pobierania krwi do badań laboratoryjnych. Krew (około 10ml) pobierana jest do specjalnej próbówki systemu do pozyskiwania osocza Regeneris i wstawiana do specjalnej wirówki, która odwirówuje krew, rozdzielając krwinki czerwone od osocza. W tym czasie skóra głowy jest znieczulana kremem, tak aby zabieg był jak najbardziej komfortowy. Pomimo znieczulenia, najbardziej wrażliwi Pacjenci mogą odczuwać delikatne szczypanie.

W Synea Medical Day Spa korzystamy z systemu do pozyskiwania osocza Regeneris. Jest to zamknięty, certyfikowany system przeznaczony do pozyskiwania osocza szwajcarskiej marki. Każda próbówka jest oddzialnie, sterylnie zapakowana i posiada ceryfikację potwierdzającą bezpieczeństwo jej użycia. Zawarty w próbówce żel pozwala perfekcyjnie oddzielić osocze od czerwonych krwinek, bez ryzyka zanieczyszczenia osocza. Specjalna wirówka i idealnie dopasowana do niej próbówka pozwalają na uzyskanie znacznej ilości żywych płytek o dużym potencjale regeneracyjnym. Zabieg, w tym pobranie krwi, wykonuje lekarz. 

Po odwirowaniu krwi skóra jest dezynfekowana i metodą wielokrotnych nakłuć, przy użyciu bardzo cienkiej igły, osocze podawane jest do skóry.

Po zabiegu skóra jest lekko spuchnięta, mogą pojawić się siniaczki, tkliwość skóry, która ustępuje po kilku godzinach. 

Na godzinę przed zabiegiem warto wypić dwie szklanki wody, ułatwi to pobranie krwi. Na tydzień przed zabigiem należy zrezygnować z przyjmowania ibupromu, aspiryny i innych leków przeciwzapalnych. Można stosowac paracetamol. 

Przecwiskazania: 

  • cukrzyca
  • stany ropne i zapalne skóry w tym aktywna opryszczka
  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby autoimmunologiczne i nowotworowe

Po zabiegu:

  • nie myj obszaru zabiegowego przez 12 godzin 
  • stosuj zalecaną pielęgnację 
  • przez dobę od zabiegu zrezygnuj z sauny, basenu, gorących kąpieli 
  • przez dobę unikaj intensywnego wysiłku fizycznego – pot może szczypać podrażnioną okolicę
  • przez co najmniej dobę unikaj dotykania obszaru poddawanego zabiegowi, nie przytulaj się do zwierząt domowych i zmień powłoczkę na poduszce na czystą. 

ZAPRASZAMY!

wt-sob 10:00 - 20:00

nd 11:00 - 19:00

poniedziałki nieczynne

609 070 780
recepcja@synea.pl
ul. Witosa 12
Pruszcz Gdański

Mapa