TOKSYNA BOTULINOWA

Jesteś tutaj: Strona główna TOKSYNA BOTULINOWA

Toksyna botulinowa

W medycynie estetycznej toksyna botulinowa pozwala na korekcję zmarszczek mimicznych, zwłaszcza w obrębie górnej partii twarzy – pionowej zmarszczki między brwiami, czyli lwiej zmarszczki, poziomych zmarszczek czoła, kurzych łapek oraz umożliwia leczenie nadpotliwości.

Toksyna botulinowa jest od ponad 50 lat wykorzystywana do relaksacji mięśni w różnych celach, ze względu na duży profil bezpieczeństwa, jest podawana w dawkach wielokrotnie większych, niż w medycynie estetycznej, na przykład dzieciom chorym na porażenie mózgowe, w leczeniu zeza czy przykurczów. 

Zabieg polega na podaniu cieniutką igłą, niewielkiej ilości preparatu, co powoduje rozluźnienie mięśnia mimicznego odpowiedzialnego za powstawanie zmarszczki. Podanie toksyny jest niemal bezbolesne, nie wymaga znieczulenia a efekty, w zależności od predyspozycji osobniczych, pojawiają się w ciągu 10-14 dni i  utrzymują się od 3 do maksymalnie 5 miesięcy. 

Po tym czasie mimika wraca w pełni. Raz wykonany zabieg nie warunkuje o konieczności powtarzania go w przyszłości. O kontynuowaniu terapii decyduje Pacjent. Podanie toksyny botulinowej nie zaburza również czucia na twarzy oraz nie prowadzi do trwałego zaniku mięśni.

Na uwagę zasługuje fakt, że zastosowanie toksyny botulinowej u młodych osób z żywą mimiką,  pozwala na zapobieganie utrwalaniu się zmarszczek. Relaksacja mięśni mimicznych u starszych osób, z utrwalonymi zmarszczkami, nie spowoduje natomiast ich całkowitego wygładzenia, a jedynie wypłycenie, dlatego botoks traktowany jest również jako zabieg prewencyjny, zapobiegający powstawaniu zmarszczek.

Sam zabieg nie wymaga znieczulenia, jest praktycznie bezbolesny, może pojawić się co najwyżej uczucie rozpierania w tkance, rzadko niewielkie pieczenie i trwa, wraz z konsultacją około 30 minut. W całości wykonywany jest przez lekarza.

ZAPRASZAMY!

poniedziałki 10:00 - 18:00

wt-sob 10:00 - 20:00

nd 11:00 - 19:00

609 070 780
recepcja@synea.pl
ul. Witosa 12
Pruszcz Gdański