ŁAŹNIA BŁOTNA RASUL

Jesteś tutaj: Strona główna ŁAŹNIA BŁOTNA RASUL

Rasul czyli rytuał w łaźni parowej

Seans w łaźni Rasul, czyli w łaźni parowej, gdzie temperatura sięga 55 st. C a wilgotność 100%, rozpoczyna się nałożeniem na ciało specjalnie dobranej maski błotnej o właściwościach kosmetycznych. Każdą z sześciu glinek nakłada się na inną część ciała, błoto wysycha, twardnieje i kruszy się, działając na ciało jak peeling. Następnie ciało w łaźni zaczyna się pocić, wilgoć rozpuszcza maskę, która powoli spływa. Jej resztki usuwane są przez ciepły deszcz spadający z sufitu pod koniec rytuału. Sauna wyposażona jest w kominek do którego, przed seansem dodajemy naturalne olejki, co pozwala łączyć zabieg z seansem aromatoterapii. 

W odpowiedzi na Państwa potrzeby rozszerzyliśmy ofertę o rytuał z wykorzystaniem wysokiej jakości błota torfowego. Torf ma bardzo duża pojemnośc cieplną, wspaniale się nagrzewa, poprawia mikrokrążenie i przynosi znaczną ulge w doleglwiościach reumatycznych, bólach stawów i stanach przeciążenia układu kostno-stawowego. Jest szeroko stosowany w zabiega uzdrowiskowych (borowina). 

Ze względu na niezbyt wysoką temperaturę panującą w środku, sauna jest z reguły dobrze tolerowana przez osoby, które nie lubią korzystać z suchych saun fińskich ze względu na odczuwane gorąco.

Seans w łaźni ma właściwości detoksykujące, oczyszczają i nawilżają skórę, poprawia jej ukrwienie i wygładzają ją. Stanowi również doskonały relaks, pomysł na wspólny romantyczny wieczór czy babskie spotkanie. 

Aby odnieść jak największa korzyść z seansu, należy przed wejściem zmyć dokładnie makijaż, umyć ciało i włosy. 

Przeciwskazania:

 • Ciąża
 • Nadciśnienie tętnicze źle kontrolowane 
 • Choroby serca i naczyń 
 • Padaczka
 • Zmiany skórne o charakterze zapalnym, 
 • Choroby infekcyjne np. grypa
 • klaustrofobia
 • Stan po spożyciu alkoholu

Przebieg seansu 

 1. Kąpiel w suanie parowej nie obciąża organizmu, nie wymaga szczególnego przygotowania. Cały seans wraz z odpoczynkiem trwa 1-1,5 godziny.  
 2. Przed kąpielą należy skorzystać z toalety, rozebrać się do naga, zdjąć biżuterię i zegarek, umyć z mydłem ciało i włosy.
 3. Do sauny wchodzimy nago lub z prześcieradłem. Dopuszczalny jest strój kąpielowy, ale może on ulec pobrudzeniu i bardzo ogranicza przyjemność kąpieli.  
 4. Przed wejściem do sauny na ciało nakładamy glinkę, na każdą część ciała nakładamy inny rodzaj glinki, nasz Pracownik przedstawi Państwu kolejność. 
 5. Po wejściu do sauny należy miejsce na które chcemy usiąść wraz z oparciem spłukać wodą z prysznica.
 6. W łaźni spędzamy około 20 minut, podczas kąpieli zachowujemy się cicho i kulturalnie, unikamy głośnych rozmów, przekleństw, dyskusji, pamiętając że łaźnia jest miejscem wyciszenia. 
 7. Seans w łaźni spa jest zwieńczony ciepłym deszczem spadającym z sufitu. 
 8. Po zakończeniu seansu ponownie spłukujemy siedzenia.
 9. Po wyjściu bierzemy chłodny prysznic, aby zmyć z ciała resztki glinki i potu, zaczynając od stóp i kierując się w górę. Ciało można natrzeć olejkami. Warto również zaplanować masaż. 
 10. Po seansie w łaźni należy udać się do strefy relaksu, położyć na leżaku, napić ziołowego naparu lub wody. Wypoczynek powinien trwać około pół godziny.

W zasadzie wszystko co może być Ci niezbędne do sesji rasul jest dostępne w Naszym Spa – zapewniamy ręczniki, szlafrok, kosmetyki, klapki i suszarkę. Oczywiście możesz zabrać swoje akcesoria np. szczotkę.

ZAPRASZAMY!

wt-sob 10:00 - 20:00

nd 11:00 - 19:00

poniedziałki nieczynne

609 070 780
recepcja@synea.pl
ul. Witosa 12
Pruszcz Gdański

Mapa